Zúrodnime sa

Autor: Jana Šúrová | 15.9.2011 o 16:38 | (upravené 15.9.2011 o 17:36) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  9x

Dnes som pozerala Kauflandový reklamný časopis.Teraz som sa zamerala na zeleninu a zisťovala som, koľko druhov z ponuky je našich, a koľko dovezených.Ako úboho si stojíme s našou ponukou. Čím to je, že dovážame kapustu z Poľska, zemiaky z Nemecka petržlen a mrkvu tiež z Poľska. Bolo tam toho viac a bolo mi to veľmi ľúto. Pamätám si, keď sa pred pár rokmi zaorávala kapusta, krásne kapustné hlavy len preto, že ich nemal kto odkúpiť. Čo by so bolo stalo, keby tú kapustu namiesto zaorávania boli ponúkli ľuďom, aby si ju za symbolickú cenu pozbierali.O koľko menej kapusty za dampingové ceny by sa bolo kúpilo? Prečo sme to dovolili? Ja viem, samozrejme že každý chce zarobiť a každý musí z niečoho žiť ale skúsme sa na to pozrieť trochu inak. Dokážeme sa uskromniť, aby sme v budúcnosti mali viac? Alebo chceme hneď teraz v tejto chvíli a potom nebudeme mať nič. Staré príslovie hovorí, že trpezlivosť ruže prináša. možno by bolo fajn oprášiť múdrosti starých materí a aplikovať ich na dnešné podmienky.    

Páčilo by sa mi, keby sme viac počúvali, čo nám hovoria, tí skôr narodení. Ale na to nie je čas. Musíme chodiť do práce, aby sme zarobili viac peňazí a tak starých ľudí odložíme do domu dôchodcov. Tam vegetujú a sú na obtiaž, hoci v mnohých prípadoch by mohli byť ešte užitoční.

Určite by nám povedali, že nespasené a nezúrodnené polia a lúky si žiadny gazda nemôže dovoliť. Všetci nariekame, ibaže čo sme urobili preto, aby sa naša situácia zlepšila?Kto z nás osobne priložil ruky k dielu? Ako ten učiteľ, ktorého prišli nafilmovať, lebo plátal deravé chodníky. Som si istá, že keby sme zmenili pohľad na život  a miesto kritizovania začali niečo robiť, čokoľvek z čoho by mohol byť osoh žilo by sa nám ľahšie. Politikov nezmeníme. Tí sú takí akí sme my. Veď vyšli od nás. Ja viem, namietnete, že je tu korupcia, nie sú podmienky a t. ď. Skúste sa pozrieť okolo seba. Určite nájdete ľudí, ktorí napriek všetkým nepriaznivým podmienkam dokázali uspieť. Nestrácali čas hľadaním dôvodov, prečo nie, ale našli spôsob, ako áno.

Držím palce všetkým,ktorí nájdu inšpiráciu a odvahu.

.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Bratislava drahú parkovaciu analýzu skrýva pred verejnosťou

Pri vytváraní analýzy k parkovacej politike sa vyskytli problémy, o ktorých mali zamestnanci zakázané hovoriť.

DOMOV

Gabčíkovčania: S utečencami problém nebol, viac vystrájajú mladí Srbi

V priestoroch zariadenia pre utečencov v Gabčíkove je ubytovaných niekoľko stoviek Srbov.

DOMOV

Aj Bratislava má svoju Hlávkovú. Za kritiku parkovania referentku čakala šikana

Čím viac upozorňovala na chyby, tým viac problémov v práci mala.


Už ste čítali?